Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

e-Ticaret Nedir?

e-Ticaret; firmalar ile son kullanıcı arasındaki ticaretin elektronik ve dijital ortamda yapılması kavramıdır. Bir başka deyişle mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılma durumudur. e-Ticaret sitesi ve danışmanlık ihtiyaçlarınıza Altmış Medya ekibi olarak çözümler üretmek için hazırız.

e-Ticaretin amacı kullanıcıların hızlı ve kolay alışveriş yapmasını sağlamaktır. Ürünlerin ve hizmetlerin müşteriye hızlı bir şekilde ulaştırılabilmesi, kullanıcıyı yormadan kolay bir şekilde alınabilmesi, satın alma süreçleri için güvenliğinin sağlanabilmesi, e-ticaret sisteminin alt yapısının güçlü ve gelişme açık olması e-ticaretin öncelikli amaçları arasındadır.

e-Ticaret Sitesinin Olmazsa Olmazları

Domain: Akılda kalıcı, kolay okunabilir bir domain seçimi yapmalısınız. Sektörünüzle ilgili kelimeyi veya şirket isminizi domain olarak kullanabilirsiniz.
Sunucu: e-Ticaret sisteminizi yayınlamak için güçlü ve güvenli bir sunucuya gerekmektedir.
Tasarım: e-Ticaret sistemi tasarımınız şirketinizi yansıtan, kaliteli ve son trend tasarımlar olmalıdır.
Ödeme Yöntemi: e-Ticaret sisteminizde ödeme çeşitliliği ile müşteriye kolaylık sağlamak için artı bir değer kazanılmalıdır. (Kredi kartı ile ödeme, kapıda ödeme vs.)
Güvenlik Sertifikası: Müşterilerin güvenliği için e-ticaret sistemlerinde güvenlik sertifikası (SSL) olması gerekmektedir.